• Tvaika nosūcēji

    Tvaika nosūcēji

    Tvaika nosūcējs 

     

    Virtuve ir mājokļa sirds, kur tiek gatavotas gardas maltītes un pavadīts laiks kopā ar ģimeni un draugiem. Tomēr ēdiena gatavošanas procesā neizbēgami rodas tvaiki, dūmi un dažādi aromāti, kas ietekmē ne tikai virtuves, bet arī mājokļa kopējo gaisa kvalitāti, turklāt ilgtermiņā var nodarīt skādi arī virtuves mēbelēm. Lai virtuvē saglabātu tīru un patīkamu vidi, parūpētos par savu veselību un gatavošanas procesu padarītu patīkamāku, katrā virtuvē nepieciešams kvalitatīvs tvaika nosūcējs. 

     

    Verners DE klāstā atradīsi dažāda tipa tvaika nosūcējus, par īpaši izdevīgām cenām. Jauni A klases modeļi, kā arī “Zaļa izvēle” B+ kategorijas tvaika nosūcēji ar vizuāliem defektiem vai B- kategorijas mazlietoti modeļi pat ar vairāk kā 40 % atlaidi ļaus tev izvēlēties savai virtuvei un maciņam piemērotāko variantu!

     

    Tvaika nosūcēju veidi

    Tvaika nosūcēji atšķiras gan pēc dizaina un izmēra, gan funkcionalitātes un uzstādīšanas veida.

     

    • Pie sienas stiprināmi tvaika nosūcēji: klasisks variants, kas stiprināms pie sienas virs plīts. Šāda tipa modeļi ir viegli uzstādāmi, pieejami plašā dizaina un cenu klāstā, tomēr salīdzinot ar cita veida modeļiem, var aizņemt vairāk vietas. 

    • Salas tipa tvaika nosūcēji: piemērota izvēle atvērtā tipa virtuvēs, kas aprīkotas ar šobrīd tik aktuālo salas tipa virtuves iekārtu. Mūsdienīga dizaina modeļi, kas nodrošina izcilu tvaika nosūkšanas jaudu, taču jārēķinās ar dārgāku ierīces cenu un papildu uzstādīšanas izmaksām. 

    • Ļeņķveida tvaika nosūcēji: slīpais dizains nodrošina efektīvāku tvaika un dūmu savākšanu un efektīvi papildina virtuves interjeru, taču var būt grūtāk kopjami. 

    • Recirkulācijas tvaika nosūcēji: tvaika nosūcēji bez izvada, kas uzsūktos tvaikus un dūmus izfiltrē caur ogles filtru, un attīrīto gaisu atgriež atpakaļ telpā. Lētāks, viegli uzstādāms risinājums virtuvēs, kurās nav iespējams uzstādīt virtuves tvaika nosūcēju ar izvadu. 

    • Izvelkami tvaika nosūcēji: universāls risinājums dažāda augstuma plītīm. Teleskopiskais mehānisms ļauj ierīci izbīdīt nepieciešamajā augstumā, kas ļauj ietaupīt vietu virtuvē, taču salīdzinot ar cita veida modeļiem, var būt mazāk jaudīgi. 

     

     

    Kā izvēlēties tvaika nosūcēju savai virtuvei?

    Izvēloties tvaika nosūcēju, jāņem vērā vairāki faktori:

     

    • Ierīces jauda jeb gaisa caurplūsma: viens no vissvarīgākajiem parametriem, izvēloties virtuves tvaika nosūcēju. Gaisa caurplūsma (m³/ h) nosaka to, cik ātri tvaika nosūcējs spēj attīrīt gaisu no tvaikiem, taukiem, smakām un mitruma, kas rodas ēdiena gatavošanas laikā. Nelielām virtuvēm piemēroti modeļi ar aptuveni  300–400 m³/h gaisa caurplūsmu, savukārt plašākām virtuvēm vēlams izvēlēties modeli ar 600 m³/h un augstāku caurplūsmu.

    • Trokšņa līmenis: jo zemāks trokšņa līmenis, jo klusāka ir ierīces darbība, kas ir īpaši aktuāls parametrs atvērtā tipa un studio mājokļos. Vienlaikus jārēķinās, ka virtuves tvaika nosūcēji ar zemāku trokšņu līmeni nereti ir mazāk jaudīgi. 

    • Funkcijas: mūsdienīgāki modeļi ir aprīkoti ar papildu funkcijām, piemēram, intensīvo režīmu, apgaismojumu, taimeri, dažādiem jaudas līmeņiem, kā arī kombinētie tvaika nosūcēji ar recirkulācijas režīmu. 

    • Izmērs: izvēlēties tvaika nosūcēju, kura platums ir vienāds vai nedaudz lielāks par plīts virsmas platumu, tā nodrošinot optimālu ierīces darbību. Piemēram, 60 cm platai plīts virsmai piemērots standarta 60 cm tvaika nosūcējs, savukārt nelielām virtuvēm var būt piemērots arī virtuves nosūcējs 50 cm platumā, tāpat pieejami arī modeļi 70–90 cm platumā virtuvēm, kas aprīkotas ar plašāku plīts virsmu. 

     

    Tvaika nosūcēju filtri

    Tvaika nosūcēja darbību ietekmē ne tikai gaisa caurplūsma, bet arī filtrs. Tieši tvaika nosūcēja filtrs nodrošina uzsūktā gaisa attīrīšanu no taukiem un aromātiem, novēršot tauku nogulsnēšanos uz mēbelēm un sienām, kā arī uzlabojot kopējo gaisa kvalitāti virtuvē. Lielākā daļa tvaika nosūcēji ir apīkoti ar divu veidu filtriem: 

     

    • Tvaika nosūcējs ar alumīnija filtru: alumīnija filtrs tvaika nosūcējam ir paredzēts, lai uztvertu tauku un ēdiena mikrodaļiņas. Alumīnija filtri ir izņemami un viegli tīrāmi – tos var mazgāt siltā ziepjūdenī vai trauku mazgājamajā mašīnā. Tomēr alumīnija filtri nenodrošina smaku un dūmu filtrāciju. 

    • Tvaika nosūcēji ar ogļu filtru: ogles filtrs ir izgatavots no aktīvās ogles, kurai piemīt poraina struktūra, kas efektīvi piesaista smakas un dūmus. Kad uzsūktais gaiss tiek izfiltrēts, liekās smakas  tiek absorbētas, telpā atgriežot tīro gaisu. Ar šāda tipa filtru ir aprīkoti tvaika nosūcēji bez ventilācijas jeb recirkulācijas modeļi, kā arī modeļi, kas aprīkoti ar papildu recirkulācijas režīmu. Ogles filtrs tvaika nosūcējam ir jāmaina vismaz reizi 3–6 mēnešos, lai nodrošinātu efektīvu smaku absorbciju. 

     

    Svarīgi atcerēties, ka katram tvaika nosūcēja modelim ir piemēroti noteikta izmēra un formas filtri. Tvaika nosūcējiem ar izvadu var pietikt arī ar alumīnija filtru, taču recirkulācijas nosūcējiem nepieciešams gan alumīnija, gan ogles filtrs.

     

    BUJ 

    1. Kāds ir labākais tvaika nosūcējs? 

    Tvaika nosūcēja izvēli nosaka tavi ikdienas gatavošanas paradumi un virtuves izmērs. Lai nodrošinātu optimālu ierīces darbību, iegādājies modeli ar augstāku gaisa caurplusmas rādītāju, kā arī plīts virsmai atbilstošu izmēru. VDE atradīsi kvalitatīvus tvaika nosūcējus no vadošajiem sadzīves tehnikas ražotājiem – Electrolux, Grundig, Whirlpool, Indesit, Elica un citiem. 

    1. Cik bieži jāmaina tvaika nosūcēja filtri? 

    Atkarībā no gatavošanas paradumiem, ogles filtrs tvaika nosūcējam jāmaina vismaz reizi 2–6 mēnešos, savukārt alumīnija filtru ieteicams reizi mēnesī mazgāt siltā ziepjūdenī vai trauku mazgājamajā mašīnā. 

    1. Vai iegādājoties tvaika nosūcēju, tas ir aprīkots ar filtru? 

     

    Jā, lielākā daļa tvaika nosūcēji jau ir aprīkoti ar atbilstošiem filtriem. 

     

    Lasīt vairāk