<Atpakaļ uz aktualitātēm
10.10.2024

Kā iztīrīt veļas mašīnu: noderīgi padomi ierīces ilgmūžībai

Neskatoties uz to, ka veļas mašīnā tiek izmantoti mazgāšanas līdzekļi, arī šī ierīce prasa regulāru kopšanu, īpaši tad, ja veļas mašīna kalpo jau ilgāku laiku.

article

Neskatoties uz to, ka veļas mašīnā tiek izmantoti mazgāšanas līdzekļi, arī šī ierīce prasa regulāru kopšanu, īpaši tad, ja veļas mašīna kalpo jau ilgāku laiku. Siltā, mitrā vide ir ideāli apstākļi, kuros ātri vairojas baktērijas, mikrobi un pelējums. Savukārt mazgāšanas līdzekļu atliekas uz ierīces detaļām veido netīru nosēdumu kārtu, kuru pamanīt varam vien uz gumijotajām blīvēm un dozatora. 

 

Kā iztīrīt veļas mašīnu un kā to pareizi kopt ikdienā, lai tā kalpoti ilgi un veļa vienmēr būtu tīra un svaiga, lasi raksta turpinājumā! 

Veļas mašīnas kopšana ikdienā 

Kvalitatīva veļas mašīna bez problēmām kalpos vien tad, ja ikdienā parūpēsies par tās pareizu apkopi un profilaktisku aizsardzību pret kaļķakmens nogulsnēm. Tieši regulāra ierīces kopšana ir vienkāršākais un efektīvākais veids, kā pagarināt tās ekspluatācijas laiku, izvairīties no ierīces bojājumiem un nodrošināt augstu veļas tīrības un higiēnas līmeni. 

  1. Tīri regulāri: veļas mašīnu nepieciešams kopt jau no ierīces iegādes brīža, aptuveni reizi mēnesī. Ja ierīce netiek regulāri tīrīta, netīrumi un nogulsnes veido biezu, grūti tīrāmu kārtu, no kuras ar vienu dziļo tīrīšanas reizi atbrīvoties neizdosies – tīrīšana būs jāatkārto vairākas reizes, kas nozīmē lieku ūdens un elektrības patēriņu. 

  2. Pēc katras mazgāšanas: lai mazinātu pelējuma un kaitīgo mikroorganismu vairošanos, veļu pēc mazgāšanas vēlams izņemt pēc iespējas ātrāk, savukārt veļas mašīnas durvis turēt atvērtas, tā nodrošinot ierīces ventilāciju. Bieža kļūda ko ikdiena pieļaujam – mazgāšanas starplaikos netīrās drēbes tiek glabātas veļas mašīnā, nevis veļas grozā. Tas veicina ne tikai baktēriju un pelējuma vairošanos, bet arī nepatīkamās smakas. 

  3. Gumijas blīves: ar mitru lupatiņu tās ieteicams pārslaucīt pēc katras mazgāšanas reizes, jo tieši gumijas blīvēs netīrumu un mazgāšanas līdzekļu nogulsnes veidojas visātrāk. 

  4. Filtrs: veļas mazgājamās mašīnas filtru vēlams tīrīt ik pēc 4–6 nedēļām. Pirms filtra tīrīšanas, ierīci nepieciešams atvienot no strāvas. Parasti filtrs  atrodas ierīces apakšā, zem neliela vāka, taču informāciju par filtra atrašanās vietu un tīrīšanu atradīsi ierīces lietošanas instrukcijā. Zem filtra novieto dvieli vai lupatiņu, jo pēc tā atvēršanas parasti iztek neliels ūdens daudzums. Izņemamo filtra detaļu kārtīgi nomazgā un pārbaudi vai filtrā nav svešķermeņi – monētas, akmentiņi, citas sīkas detaļas. 

  5. Atbilstoša temperatūra: ikdienā drēbes visbiežāk tiek mazgātas aptuveni 40 °C temperatūrā, taču kokvilnas veļu, dvieļus un gultas veļu drīkst mazgāt augstākā temperatūrā. Augstāka veļas mazgāšanas temperatūra palīdzēs mazināt mikrobu un nepatīkamo smako vairošanos. 

  6. Atbilstoša līdzekļu dozēšana: veļas mazgāšanas līdzekli un mīkstinātāju lieto atbilstoši ražotāja norādēm. Ja regulāri lietosi pārāk daudz veļas pulveri vai mīkstinātāju, tā atliekas veidos nosēdumus uz ierīces detaļām. 

Kā iztīrīt veļasmašīnu

Kā iztīrīt veļas mašīnu: dziļā tīrīšana 

Aptuveni reizi mēnesī veic dziļo ierīces tīrīšanu. Vienkāršākais veids, kā iztīrīt veļas mašīnu, ir izmantojot tam sadzīves veikalos atrodamos līdzekļus – pulveri, tabletes vai želeju. Šo līdzekļu lietošana ir ērta, efektīva un nav lieki jādomā par līdzekļa dozāciju, jo visa informācija atrodama uz līdzekļa iepakojuma. 

 

Ja vēlies izvēlēties videi un veselībai draudzīgāku alternatīvu, lētāks un pieejamāks veids kā iztīrīt veļas mašīnu, ir izmantojot etiķi, citronskābi vai sodu. Tomēr jāņem vērā, ka bieža etiķa lietošana var sabojāt ierīces gumijas detaļas, savukārt citronskābi nedrīkst jaukt ar citām vielā. 

 

  • Citronskābe: aptuveni 60 g citronskābes ieber veļas pulvera nodalījumā, ieslēdz mašīnu uz garāko mazgāšanas programmu, ar augstāku temperatūru. Pēc programmas beigām, ar mitru lupatiņu pārslauki gumijas blīvas un veļas mašīnas durvis. 

  • Soda: ar sodas palīdzību iespējams atbrīvoties ne tikai no netīrumiem un veļas līdzekļu nogulsnēm, bet arī nepatīkamajām smakām. Veļas pulvera nodalījumā ieber 4–7 ēdamkarotes sodas, atkarībā no ierīces ietilpības. Ieslēdz garāko mazgāšanas programmu, iestatot vismaz 60 °C temperatūru. Pēc mazgāšanas beigām vēlams atkārtot tukšu mazgāšanas vai skalošanas ciklu, tā atbrīvojoties no jebkādām līdzekļa atliekām. 

  • Etiķis: lai atbrīvotos ne tikai no netīrumiem un nogulsnēm, bet arī kaļķakmens nogulsnēm, laiku pa laikam veļas mašīnu var izmazgāt ar etiķi. Veļas tvertnē ielej 2 glāzes galda etiķi, iestatot augstāko temperatūru un garāko mazgāšanas ciklu. 

 

Pēc dziļās tīrīšanas, izņem un rūpīgi nomazgā arī dozatoru jeb mazgāšanas līdzekļu nodalījumu, rūpīgi izslauki gumijas blīves, iztīri filtru un atstāj ierīci kārtīgi izvēdināties.  

Atkaļķošana 

Viens no lielākajiem sadzīves tehnikas ienaidniekiem ir kaļķakmens. Visuzskatāmāk to varam novērot apskatot savu tējkannu. Ja mājsaimniecībā nav uzstādīts kvalitatīvs ūdens filtrs, pat regulāri tīrot, kaļķakmens nogulsnes uz tējkannas sienām un sildelementa atjaunojas dažu nedēļu laikā. 

Tieši tāpat kaļķakmens ietekmē arī veļas mašīnu. Kaļķakmens nogulsnes ar laiku samazina ierīces veiktspēju, bojā sildelementu un citas detaļas, veicina nepatīkamo smaku veidošanos un samazina drēbju mazgāšanas kvalitāti. 

Kā iztīrīt veļasmašīnu2

Daļai veļas mazgājamo līdzekļu sastāvā jau ir pievienotas vielas, kas mazina kaļķakmens veidošanos. Taču, lai profilaktiski parūpētos par savas ierīces veiktspēju, ikdienā ieteicams lietot līdzekli ūdens mīkstināšanai. To pievieno katrā mazgāšanas reizē, kopā ar veļas mazgāšanas līdzekli.  

 

Ja ņemsi vērā padomus, kā iztīrīt veļas mašīnu ikdienā, tu parūpēsies arī par efektīvu ierīces aizsardzību pret kaļķakmens nogulsnēm. Taču atkarībā no ūdens cietības un mazgāšanas paradumiem, reizi 3–4 mēnešos vari veikt dziļo ierīces atkaļķošanu, izmantojot specializētos atkaļķošanas līdzekļus. 

 

  • Nepieciešams kvalitatīvs sadzīves tehnikas remonts? Iegādājies savu veļas mašīnu VDE! Mūsu pieredzējušie Servisa centra meistari nodrošina sadzīves tehnikas remontu garantijas ietvarus, kā arī preču pēcapkalpošanu pēc garantijas beigām! 

Kvalitatīva sadzīves tehnika tavam mājoklim vienuviet vde.lv! 

Nepieciešama jauna veļas mašīna, veļas žāvētājs vai cita sadzīves tehnika? VDE pieejams plašs modeļu klāsts no vadošajiem sadzīves tehnikas ražotājiem par īpaši izdevīgām cenām! Jauna, kā arī mazlietota sadzīves tehnika un ierīces ar vizuāliem defektiem pat ar vairāk kā 40 % atlaidi! Iepērcies vde.lv vai Verners DE veikalos visā Latvijā! 

 

img
Kā darbojas indukcijas plīts: viss sarežģītais ir vienkāršs

Mūsdienās arvien biežāk tradicionālās elektriskās un gāzes plīts virsmas tiek aizvietotas ar indukcijas plītīm, kas ēdienu ļauj pagatavot ne tikai ātrāk un ērtāk, bet arī energoefektīvāk.

img
Sadzīves tehnikas utilizācija: videi draudzīgi risinājumi

Kad elektroierīce savu laiku nokalpojusi, nākas saskarties ar jautājumu – ko tad ar veco ierīci darīt tālāk?

img
Pērc tagad un maksā pēc tam!

Nevēlies apmaksāt visu summu uzreiz? Maksā pa daļām līdz pat 60 mēnešiem. Izmanto ESTO līzingu, lai norēķinātos par precēm un pakalpojumiem. ESTO līzings nodrošina ērtāko, ātrāko un pieejamāko servisu Latvijā!